בעיות רגשיות

בעיות רגשיות

קשה עד בלתי אפשרי לגלות בעיות רגשיות אצל ילדים וקל וחומר אצל תינוקות בני מספר חודשים. הנטייה המקצועית היא לא לבצע אבחון רגשי כלל עד גיל 3 לפחות, למרות שעשויים לצוץ סימנים מוקדמים אשר יתריעו להורים כי יש מקום לפנות אל טיפול רגשי לילדים.

עד גיל שנתיים: יכולים להיות למשל פאסיביות, חוסר תגובה לגירויים, אי שקט בולט וחוסר יכולת להתרכז.

בגיל שנתיים עד ארבע: הפרעה יכולה להתבטא בילדותיות יחסית, תלות קיצונית במבוגרים, תובענות תוקפנות ועקשנות חוסר התעניינות בסביבה.

גיל ארבע עד שש: בעיות חברתיות קשות, מריבות עם ילדים, תוקפנות בולטת, התכנסות לפרקי זמן ארוכים, פחדים חזקים, תלות גדולה במבוגרים וחוסר רצון להיות עצמאיים.

כדאי לבצע בירור עם המורה או הגננת ולבחון את הילדים בבית על בסיס יומי עד כמה שניתן. במידה וגיליתם שילדיכם מתמודדים עם קשיים היחודיים להם, אשר באים לידי ביטוי ברמות קיצוניות ועוצמות גבוהות ביחס לכלל הכיתה, טיפול רגשי לילדים היא דרך הטיפול המוכרת והמוכחת ביותר במקרים אלו וכדאי לבצעה מוקדם ככל האפשר.

הרצון לקחת חלק בטיפול רגשי לילדים – משמעותי

בשנים האחרונות גדלה המודעות לבעיות רגשיות אצל ילדים בכלל, ולטיפול בבעיות רגשיות ונפשיות בפרט ואכן יותר ויותר הורים שולחים את ילדיהם לטיפולים אצל אנשי מקצוע שונים, החל מפסיכולוגים וכלה במטפלים שמתמחים בעבודה עם ילדים.

בעבר הורים רבים הרגישו אי נוחות ולא מעט בושה בשביל לנקוט צעד כזה, דבר הגרם להדחקה של הנושא. ובנוסף, לא התפתחו אנשי מקצוע רבים בתחום, בעלי תארים, ידע, נסיון וטכניקות מוכחות.

כיום כ-40% מההורים מכירים בכך שלא תמיד יש באפשרותם לעזור לילדים החווים בעיות רגשיות כאשר מובן כי לא תמיד הזמן הוא שפותר הכל ולכן, לעיתים קרובות הילד זקוק לטיפול אצל גורם מקצועי.

חשוב להפנים כי על מנת שניתן יהיה להתחיל בטיפול רגשי לילדים, יש להסיר את הבושה הן מצד ההורה והן מצד הילד. כיום, ניתן לומר כי אחרי הפנמה של צורך לשיתוף פעולה בין ההורים והילדים ובין המטפל המוסמך, תחום הטיפול קיבל את הקרקע הראויה לצמיחה ולתוצאות אפקטיביות ביותר למטופל.

בקשו יעוץ מיידי

לשיתוף הפוסט ⬅⬅⬅⬅⬅⬅

WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
Pinterest